ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17334134
*
nr 1733 4134
Spegel
Markaryd, 1960-tal, teak, 123x38 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2025
kl 19:22:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 12:11:37
1
100 kr
16/10 12:12:02
1
500 kr
17/10 10:38:40
2
150 kr
17/10 10:38:40
1
200 kr (Budbetjänt)
17/10 10:38:56
2
250 kr
17/10 10:38:56
1
300 kr (Budbetjänt)
20/10 11:24:49
3
600 kr
20/10 11:25:20
3
Vinnande bud
20/10 11:34:55
1
700 kr
20/10 11:34:55
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: markaryd spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1733 4134
Spegel
Markaryd, 1960-tal, teak, 123x38 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 12:11:37 | 1 | 100 kr |
| 16/10 12:12:02 | 1 | 500 kr |
| 17/10 10:38:40 | 2 | 150 kr |
| 17/10 10:38:40 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 17/10 10:38:56 | 2 | 250 kr |
| 17/10 10:38:56 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 20/10 11:24:49 | 3 | 600 kr |
| 20/10 11:25:20 | 3 | Vinnande bud |
| 20/10 11:34:55 | 1 | 700 kr |
| 20/10 11:34:55 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: markaryd spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43



